جلسه اجایل دی 26 اردیبهشت 1400

شرکت‌کنندگان: آقای مهرداد خسروی، مدیرعامل شرکت پروان پژوه؛ آقای منصور آهاری، مدیر بانکداری مدرن، شرکت خدمات انفورماتیک نوین کیش؛ اقای محمد بدری، مدیر عامل، شرکت وایز آنالیتیکس

مکان: اسکایپ!

زمان: 17:30 تا 18:45

هدف این جلسه این بود که شرکت‌کنندگان با هم آشنا شده و به تبادل نظر در مورد اولویت‌هایی که می‌توان در جلسات آتی مورد بررسی قرار داد، بپردازند.

آقای خسروی: به کارگیری اجایل به صورت واقعی؛ در پاسخ به نیازها؛ بتوانیم بر صنعت نرم‌افزار کشور تأثیرگذار باشیم و چیزهایی به دانش مهندسی نرم‌افزار بیافزاییم. چندین بار اسکرام را تجربه کرده‌ایم ولی به دلایل مختلف، آن را کنار گذاشته‌ایم. اکنون می‌خواهیم به صورت واقعی و عملی، اجایل باشیم. باید به «چرایی» دقت ویژه‌ای داشته باشیم. «چرایی» اجایل را باید خوب درک کنیم.

آقای آهاری: اجایل به عنوان مدلی از زندگی موفق؛ درک ارزش‌های اسکرام خیلی مهم است و با تمرکز روی آن، می‌توان اسکرام را درک کرده و به خوبی به عنوان یک چارچوب از آن استفاده کرد.

در نهایت به این توافق رسیدیم که به پیشنهاد جناب آقای خسروی، ابتدا با ایجاد یک نقشه ذهنی (mind map) تلاش کنیم به فرهنگ واژگان یکسانی در خصوص اجایل و مفاهیم مرتبط با آن دست یابیم. این مدل می‌تواند در طول زمان و با مشارکت شرکت‌کنندگان دیگر، تکامل یابد. با این مدل، می‌توان یک تصویر کلان از قلمرو مباحث و مفاهیم اجایل را به تصویر کشید و اطمینان یافت که در گفتگوها، در مورد مفاهیم و موضوعات مختلف، برداشت و استنباط درست و یکسانی داشته باشیم.

جلسه‌ی آتی، یکشنبه دوم خرداد ساعت 17:30 خواهد بود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن